Przekazanie służby RAC Bydgoszcz

Przekazanie służby RAC Bydgoszcz

Nowy rok wiąże się nie tylko z nowymi pomysłami projektami, ale też nowym zarządem. Nasz klub co roku organizuje przekazanie służby w dość nietypowy sposób, bo spotykamy się… na kajakach! W tym roku zorganizowaliśmy już piątą edycję tego wydarzenia, na które przyjechali przedstawiciele czterech klubów. Był Wrocław, Warszawa Victory, Kraków Wawel i Giżycko. Co więcej, odwiedził nas też Mikołaj Dragovic – obecny DRCH, czyli swego rodzaju opiekun z ramienia Rotary.

Wydarzenie rozpoczęło się w piątek rozstawianiem namiotów i integracją przy grillu. W sobotę rano zjedliśmy wspólnie gofry na śniadanie, po czym ruszyliśmy na spływ rzeką Wdą. Przepłynęliśmy ponad 20 km, co, biorąc pod uwagę fakt, że niektórzy z nas byli pierwszy raz w kajaku, jest całkiem dobrym wynikiem. Na trasie podziwialiśmy przepiękne widoki, śpiewaliśmy piosenki, śmialiśmy się i kąpaliśmy, chociaż nie wszystkie kąpiele były zamierzone.

Wieczorem, zmęczeni ale bardzo szczęśliwi, rozpaliliśmy ognisko i integrowaliśmy się przy akompaniamencie gitary. Co roku na nasze przekazanie służby przyjeżdza coraz więcej osób, mamy nadzieję, że za rok będziesz z nami!

RAC Bydgoszcz